Nadácia Just Slovensko
Nadácia Just Slovensko

MAGNA Fotka

“Rozsah vojny vyvolal jednoducho obrovské utrpenie pre všetkých ľudí na Ukrajine. Neustále bombardovanie, žiadny alebo veľmi obmedzený prístup k základným potrebám, neistota a strach. Denná realita 37 miliónov ľudí, ktorí ostali doma na Ukrajine.

Vďaka pravidelnej pomoci našich darcov a podpore ľudí a partnerov ako ste aj Vy sme mohli byť na mieste od prvého dňa konfliktu. Od začiatku bola jasné, že najväčšia potreba je dostať urgentný zdravotnícky materiál do správnych nemocníc. V poslednom čase sa rozsah tejto pomoci rozšíril o lieky na chronické ochorenia, astmu a podobne.

MAGNA otvorila veľký distribučný sklad v hlavnom meste Kyjiv odkiaľ distribuujeme materiál do rôznych častí na Ukrajine. Zároveň v niektorých oblastiach ako Charkov, Kyjiv a Černihiv máme a plánujeme mať viacero MAGNA zdravotníckych tímov.

Lieky a materiál aktuálne posielame do 21 nemocníc v 15 oblastiach krajiny, kde je to najviac potrebné. Ďalšie lieky a zásoby sú na ceste. Liečime a pomáhame ľuďom na mieste, tam kde je teraz vojna. Potreby ľudí, ktorí ostali na Ukrajine sa budú navyšovať. Je preto potrebné, aby sme im pomáhali aj naďalej.

 

Ďakujeme.”

MAGNA – slovenská zdravotnícka humanitárna organizácia